Щоденні зміни оподаткування 2025. Виклики, ризики та пошук балансу

Власникам бізнесу завжди було не просто стежити за дотриманням податкового законодавства, але у 2025 році це стане практично нездійсненним завданням.

У зв'язку з частими оновленнями законодавства компанії насилу адаптуються до нього, і це має значний вплив на їхню діяльність. Ця зростаюча проблема спонукала голову Державної податкової служби Руслана Кравченка закликати законодавців переглянути темпи цих змін та їхній вплив на бізнес.

Нещодавня дискусія між Кравченком та більш ніж 50 ведучими представниками Українського бізнесу пролила світло на реалії, з якими стикаються підприємці в різних галузях. За даними Світового банку, 52 % власників бізнесу називають постійні зміни в законодавстві основною перешкодою на шляху до стабільності.

Настрої очевидні: бізнесу потрібна передбачуваність, а не сюрпризи.

Підприємці висловили своє занепокоєння постійними змінами в податковій політиці, які не тільки порушують планування, а й створюють навантаження з дотримання вимог, з яким багато компаній не встигають впоратися.

Основні проблеми

Під час зустрічі власники бізнесу окреслили найактуальніші питання оподаткування:

  • Часті зміни в законодавстві, які ускладнюють фінансове планування та прогнозування.
  • Блокування податкових накладних, через що компанії часто не можуть вести безперебійну роботу.
  • Класифікація за ступенем ризику, яка може несправедливо відносити підприємства до групи підвищеного ризику, що призводить до додаткових перевірок і перешкод у роботі.
  • Затримки з виконанням судових рішень, що посилює правову невизначеність.
  • Ініціатива «Білий бізнес-клуб», яка, на думку декого, створює непотрібні розбіжності між підприємствами.

Відповідь Державної податкової служби

Очільник ДПС запевнив власників бізнесу, що комісії розглядатимуть запити щодо розблокування податкових накладних оперативно та у повній відповідності до законодавчої бази. Крім того, він підтвердив, що податкова зобов'язується негайно виконувати судові рішення, щойно вони наберуть чинності, і закликав підприємців повідомляти про будь-які неправомірні дії працівників податкових органів, щоб щодо осіб, які займаються неетичною практикою, було вжито правових заходів.

Баланс між податковими реформами та розвитком бізнесу

Головне питання залишається відкритим: чи зможуть політики знайти баланс між необхідними податковими реформами і потребою бізнес-спільноти в стабільності? Якщо 2025 рік і надалі розвиватиметься за нинішньою траєкторією, бізнес може зіткнутися з іще більшими проблемами під час адаптації до податкової системи, яка весь час доопрацьовується і змінюється.

Податкова політика покликана підтримувати економічне зростання, а не перешкоджати йому. Хоча дотримання податкового законодавства не підлягає обговоренню, надмірні та непередбачувані зміни створюють більше проблем, ніж їх вирішують. 

Лідери бізнесу закликають до стабільності, ясності та співпраці з політиками, для коригування податкових реформ у такий спосіб, щоб вони сприяли довгостроковій економічній стійкості держави та бізнесу.

 

Додати компанію